Kasoterminal - kasa i terminal płatniczy w jednym

Kasoterminal iPOS smart i smart+

Kasoterminal - kasa fiskalna online i terminal w jednym

Aktualne przepisy nie ułatwiają życia przedsiębiorcom i co jakiś czas wprowadzają nowe obowiązki, które należy spełnić w określonym czasie. Jednym z nich jest integracja terminala płatniczego z kasą fiskalną on-line w jedną całość. Operatorzy płatności bezgotówkowych oraz producenci urządzeń fiskalnych robią wszystko co w ich mocy, aby dostosować swoje produkty, jednak dziś postanowiliśmy napisać kilka słów o firmie, która wyprzedziła pomysły naszego rządu oraz innowacje “Polskiego Ładu”. Mowa oczywiście o firmie iPOS oraz ich urządzeniu jakim jest - Kasoterminal.

 

1. Co to jest Kasoterminal?

2. Modele kasoterminali

3. Urządzenia kompatybilne

4. System chmurowy

5. Cena i nasza opinia

 

Firma iPOS na rynku fiskalnym istnieje od kilku lat i mimo, że ich pierwsze urządzenie nie było bestsellerem, design pozostawiał wiele do życzenia oraz borykało się z wieloma problemami - stawiali zawsze na innowacyjne rozwiązania i próbowali wyróżnić się z tłumu. Dziś w ofercie producenta znajdziemy urządzenia iPOS smart oraz iPOS smart+, które opiszemy w dzisiejszym artykule oraz przedstawimy największe wady i zalety tych oto urządzeń. 

 

Co to jest Kasoterminal?

Kasoterminal z obsługą w systemie chmurowym

Na początku warto dowiedzieć się co to w ogóle jest za urządzenie. Kasoterminal to połączenie drukarki fiskalnej, terminala płatniczego oraz oprogramowania sprzedażowego w jednym urządzeniu. Bardziej rozwinięte firmy (głównie branża gastronomiczna) używa takich rozwiązań łącząc komputer typu POS, drukarkę fiskalną oraz niezależne oprogramowanie; jednak jest to dość kosztowna inwestycja, na którą nie zawsze było wszystkich stać, a iPOS jest w zasadzie trochę droższą kasą fiskalną, dostępną dla każdego.

 

Modele kasoterminali

 

Na chwilę obecną w naszej ofecie dostępne są dwa modele kasoterminali. W zależności od preferencji mamy do wyboru tańszą wersję smart lub bardziej zaawansowane urządzenie smart+.

 

iPOS smart

kasoterminal ipos smart

To drukarka fiskalna z wbudowanym bezprzewodowym dokiem ładującym na terminal płatniczy firmy Verifone. Terminal posiada 3,5” dotykowy ekran i klawiaturę numeryczną, które służą nam do wystawiania paragonów, faktur oraz przyjmowania płatności bezgotówkowych. Sprzedaż na terminalu wygląda bardzo podobnie jak na kasie fiskalnej, ponieważ w tym przypadku także musimy pamiętać kody towarowe lub wyszukiwać je po nazwie z klawiatury numerycznej. Obsługa jest dość prosta, jednak samo urządzenie według nas lepiej się sprawdzi w przypadku bazy towarowej z mniejszą ilością produktów. 

 

Minusem w tym urządzeniu zdecydowanie będzie czas pracy terminala, ponieważ możemy go zdjąć ze stacji na maksymalnie 4-5 minut oraz jednogłośnie stwierdziliśmy, że ze względu na dość spore gabaryty nie można go nazwać urządzeniem mobilnym / przenośnym.

 

iPOS smart+

kasoterminal ipos smart plus

Większa wersja smart+ oparta jest o ten sam moduł drukujący, jednak w zestawie dodatkowo otrzymamy 10” tablet z systemem android, na którym zainstalowane zostało oprogramowanie producenta oraz identyczny terminal płatniczy Verifone (jak w modelu smart) w tym przypadku połączony z drukarką fiskalną w sposób przewodowy. Sam tablet dostarcza firma HUAWEI, a jego działanie jest naprawdę szybkie, miłe i przyjemne. Mocowany jest do drukarki fiskalnej jest za pomocą bardzo mocnej przyssawki magnetycznej - takie rozwiązanie umożliwia nam w każdym momencie odczepienie go i pracę w odległości kilku metrów. Niestety medal ma dwie strony i w przypadku tego rozwiązania należy pamiętać, że ktoś w bardzo łatwy sposób będzie w stanie nam ukraść tablet z lady sklepowej. 

Aplikacja sprzedażowa w smart+

Aplikacja sprzedażowa dostarczana przez producenta jest bardzo prosta i intuicyjna w obsłudze. Można powiedzieć, że sprzedaż to największa zaleta tego urządzenia, bowiem od rozpoczęcia do zakończenia paragonu dzielą nas zaledwie 3 kroki.

 oprogramowanie sprzedażowe ipos smart plus

Ekran został podzielony na trzy kolumny:

  • Lewa kolumna umożliwia nam wybór zaprogramowanej kategorii lub zakładki ulubione.
  • Środkowa kolumna to zbiór produktów, które jednym kliknięciem dodajemy do naszego paragonu. Produkty możemy wyświetlać w formie listy z nazwą lub w formie kafelków ze zdjęciami. Sprzedaż kafelkowa wygląda imponująco i znacznie ułatwia znalezienie odpowiedniego produktu - jednak sugerujemy, aby do programowania bazy towarowej przygotować również bibliotekę zdjęć, ponieważ bez fotografii przy każdym produkcie zobaczymy szaro-biały kafelek z domyślną ikoną tortu.
  • Prawa kolumna to budowany przez nas dokument sprzedaży i wszystkie produkty wybrane przez nas z kolumny środkowej. Wybierając odpowiednią pozycję w łatwy sposób możemy zmienić ilość, cenę, nadać rabat lub usunąć produkt z listy. 

 

Żeby nie było zbyt pięknie urządzenie ma też swoje wady. Według naszych klientów akumulator w kasie wystarcza na zaledwie kilka godzin awaryjnej pracy. Dodatkowo sam tablet, mimo obietnic producenta nie ładuje się indukcyjnie, a wymaga podłączenia dodatkowego kabla USB-C. Warto też dodać, że tablet z drukarką fiskalną komunikuje się przez Wi-Fi, a podłączenie go do lokalnej sieci skutkuje brakiem połączenia z modułem drukującym, więc korzystanie z zewnętrznych aplikacji jest w zasadzie nie możliwe podczas pracy.

 

Urządzenia kompatybilne

czytnik kodów kreskowych do kasoterminala
waga elektroniczna do kasotermianala
szuflada kasowa do kasoterminala

W obydwu przypadkach drukarka fiskalna wyposażona jest w wejścia umożliwiające podłączenie zewnętrznych urządzeń. Do kasoterminala możemy podłączyć szufladę kasową, czytnik kodów kreskowych oraz wagę elektroniczną. Dodatkowo mamy możliwość podłączenia lokalnego internetu przewodem z końcówką RJ45 oraz anteny zwiększający zasięg wbudowanego modułu GPRS.

 

 

System chmurowy
system chmurowy ipos web

Programowanie urządzeń firmy iPOS możliwe jest tylko i wyłącznie z poziomu systemu chmurowego iPOS Web. Podstawowe funkcje takie jak programowanie bazy towarowej, kategorii oraz statystyki sprzedaży i raporty dostępne są w bezpłatnej licencji. Sytuacja trochę się zmienia, gdy planujemy przyjmować płatności bezgotówkowe, ponieważ abonament za użytkowanie terminala płatniczego wliczony jest w pakiet “Standard”, który na chwilę obecną kosztuje 39 zł netto miesięcznie

 

Ile kosztuje kasoterminal?

Zakup kasoterminala to wydatek ponad 2 tys. zł netto w zależności od wersji urządzenia. Na cenę wpływa bardzo wiele czynników, dlatego zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jeśli to będzie pierwsze urządzenie fiskalne w firmie - pomożemy uzyskać zwrot w wysokości 700 zł z Urzędu Skarbowego oraz obniżymy koszt urządzenia korzystając w programu Polska Bezgotówkowa.Nasza opinia

Osobiście jesteśmy zwolennikami większej wersji, czyli smart+ i tych urządzeń zainstalowaliśmy najwięcej u naszych klientów. Prosta i intuicyjna obsługa urządzenia oraz programowanie bazy towarowej przez system chmurowy to rozwiązanie, które małymi kroczkami zastępuje proste kasy fiskalne na naszym rynku. Nasze urządzenia z powodzeniem funkcjonują w małych sklepach spożywczych, sklepach odzieżowych, food truckach, cukierniach, piekarniach, a nawet w salonie jubilerskim. Uważamy, że urządzenie idealnie wpasowuje się gdzieś pomiędzy proste kasy fiskalne, a zaawansowane systemy sprzedażowe.

Najczęściej wybierane urządzenia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl