Strona główna » Kasy Fiskalne

Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników

Zakup kasy fiskalnej

Zakup kasy fiskalnej jest obowiązkiem nałożonym na podatnika przez przepisy w celu rejestracji obrotów. Naszym zadaniem jest dobranie odpowiedniego urządzenia, które sprosta Twoim wymaganiom i pozwoli wykorzystać kasę nie tylko do wystawiania paragonów, ale da wartość dodaną dla Twojego biznesu. Oferta naszego sklepu to produkty czołowych producentów takich jak: Novitus, Elzab, Edata, Datecs czy Aclas spełniające wszystkie aktualne wymogi Ministerstwa Finansów. Wśród oferowanych kas fiskalnych znajdują się urządzenia do pracy mobilnej i stacjonarnej. Posiadamy kasy pozwalające na obsługę za pomocą ekranu dotykowego lub standardowej klawiatury alfanumerycznej. Oferujemy wyłącznie sprawdzone i bezawaryjne rozwiązania poparte ponad 25-letnim doświadczeniem oraz opinią naszych klientów.

Co to jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to samodzielnie działające urządzenie rejestrujące obrót i kwotę podatku VAT ze sprzedaży detalicznej. Sprzedaż na kasie odbywa się poprzez zaprogramowaną bazę towarów PLU, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowego oprogramowania komputerowego, choć jeśli jest taka potrzeba to kasę możemy podłączyć do programu magazynowo sprzedażowego tworząc system komputerowo-fiskalny.

Jaką kasę fiskalną kupić?

Istotne jest aby urządzenie fiskalne dobierać w zależności od potrzeb i oczekiwań uwzględniając specyfikę biznesu. Obecnie Klienci mogą wybierać spośród kasy mobilnych, kasy stacjonarnych i kasy wirtualnych.

Kasy fiskalne mobilne

Charakterystycznymi cechami kas mobilnych są niewielkie rozmiary oraz niska waga. Kluczowym elementem jest jednak akumulator, warto wybierać taki o dużej pojemności wytrzymujący bez ładowania nawet kilka dni ciągłej pracy. Zdecydowanie wyróżnia je prosta obsługa i praktyczna funkcjonalność. Kasy mobilne najczęściej wybierane są przez kosmetyczki, fryzjerów, mechaników i prawników. Decyduje o tym estetyczny wygląd, oszczędność miejsca na ladzie lub biurku i atrakcyjna cena. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie dla osób posiadających niewielką bazę towarową (do 50 kodów PLU) i pracujących w branży usługowej.

Kasy fiskalne stacjonarne

Stacjonarna kasa fiskalna jest doskonałym rozwiązaniem dla handlu (sklepy spożywcze, monopolowe, warzywniaki, sklepy osiedlowe, sklepy zoologiczne, gastronomia). Ich budowa pozwala na komfortową pracę oraz zaawansowaną obsługę. Kasy stacjonarne charakteryzują się dużą ilością złącz komunikacyjnych, które pozwalają zautomatyzować, udoskonalić i przyspieszyć sposób sprzedaży. Można do nich podłączyć wagę elektroniczną, szufladę kasową, czytnik kodów kreskowych czy kuchenną drukarkę zamówień. Najczęściej spotykane są kasy z mechaniczną klawiaturą, ale coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne kasy z ekranem dotykowym.

Kasy fiskalne online

Od 1 maja 2019 roku na rynku dostępne są kasy internetowe online. Od tego momentu systematycznie właściciele kas starego typu z kopią papierową lub elektroniczną są zobowiązani do wymiany na urządzenia nowego typu. Termin wymiany kas fiskalnych dla poszczególnych branż jest na bieżąco aktualizowany i podawany na stronie Ministerstwa Finansów. Wygląd i obsługa kas online dla użytkowników została taka sama, więc wymiana nie będzie skomplikowanym procesem i szkoleniem ze sprzedaży. Kupując urządzenie onlinowe podatnik ma obowiązek zapewnić dostęp do internetu. Kasy łączą się z Centralnym Repozytorium Kas przewodowo lub bezprzewodowo. Pewnym i niezawodnym połączeniem jest połaczenie kablowe LAN, drugim w kolejności jest połączenie GPRS najbardziej problematycznym jest połączenie WIFI.