Czym jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna to samodzielnie działające urządzenie rejestrujące obrót i kwotę podatku VAT ze sprzedaży detalicznej. Sprzedaż na kasie odbywa się poprzez zaprogramowaną bazę towarów PLU, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowego oprogramowania komputerowego, choć jeśli jest taka potrzeba to jest taka możliwość. Kasy fiskalne dzielimy na mobilne (przenośne) i stacjonarne (sklepowe). Jeśli nie wiesz jakiego urządzenia potrzebujesz; skontaktuj się z nami w celu doboru najlepszej oferty.

Jaką kasę fiskalną kupić?

Urządzenie fiskalne należy dobierać w zależności od potrzeb i trybu pracy. Obecnie na rynku dostępne są kasy mobilne, kasy stacjonarne i kasy online.

Kasy fiskalne mobilne

Charakteryzują się niewielkim rozmiarem oraz niską wagą. Wyposażone w akumulator o dużej pojemności wytrzymują bez ładowania nawet kilka dni ciągłej pracy. Zdecydowanie wyróżnia je prosta obsługa i praktyczna funkcjonalność. Kasy mobilne najczęściej wybierane są przez kosmetyczki, fryzjerów, mechaników i prawników. Decyduje o tym estetyczny wygląd, oszczędność miejsca na ladzie lub biurku i atrakcyjna cena. Zdecydowanie polecamy to rozwiązanie dla osób posiadających niewielką bazę towarową (do 50 kodów PLU) i pracujących w branży usługowej.

Kasy fiskalne stacjonarne

Stacjonarna kasa fiskalna będzie doskonałym rozwiązaniem dla handlu (sklepy spożywcze, monopolowe, warzywniaki, sklepy osiedlowe, sklepy zoologiczne, gastronomia). Ich budowa pozwala na komfortową pracę oraz zaawansowaną obsługę. Kasy stacjonarne charakteryzują się dużą ilością portów komunikacyjnych, które pozwalają zautomatyzować, udoskonalić i przyspieszyć sposób sprzedaży. Możemy do nich podłączyć wagę elektroniczną, aktywną szufladę kasową, czytnik kodów kreskowych czy kuchenną drukarkę zamówień. Najczęściej spotykane są kasy z fizyczną klawiaturą, ale coraz większą popularnością cieszą się nowoczesne kasy z ekranem dotykowym.

Kasy fiskalne online

Od 1 maja 2019 roku na rynku dostępne są kasy internetowe online. Od tego momentu systematycznie właściciele kas starego typu z kopią papierową lub elektroniczną są zobowiązani do wymiany na nowe urządzenie. Termin wymiany kas fiskalnych dla poszczególnych branż jest na bieżąco aktualizowany i podawany na stronie Ministerstwa Finansów. Wygląd i obsługa kas online dla użytkowników została taka sama, więc wymiana nie będzie skomplikowanym procesem i szkoleniem ze sprzedaży. Kupując urządzenie onlinowe obowiązkiem podatnika jest zapewnienie dostępu do internetu w sposób przewodowy lub bezprzewodowy i umożliwić kasie komunikację z Repozytorium. 

rozwiń
Terminal POS Intensa Terminal POS Intensa
Producent: Novitus
1 990,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Terminal POS Intensa Windows Terminal POS Intensa Windows
Producent: Novitus
2 390,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Terminal POS Quant Terminal POS Quant
Producent: Novitus
3 290,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Terminal POS Quant Windows Terminal POS Quant Windows
Producent: Novitus
3 690,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Terminal POS Noir Terminal POS Noir
Producent: Novitus
3 390,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
Terminal POS Noir Windows Terminal POS Noir Windows
Producent: Novitus
3 690,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl