Kasy Fiskalne

Novitus Nano II – Najlepsza kasa mobilna on-line

Czytając ten artykuł zapewne szukasz małej, przenośnej i niedrogiej kasy fiskalnej do swojej firmy. Prawdopodobnie będzie to Twoje pierwsze urządzenie lub przesiadka z urządzenia offline’owego. Firma Novitus od kilku lat w swojej ofercie posiada model Nano, który zdominował rynek przenośnych kas i okazał się zdecydowanym bestsellerem. Opisywaliśmy już ten model kilka tygodni temu w porównaniu urządzeń online względem urządzeń offline.

Dziś po około 6 latach producent zdecydował się wypuścić odświeżony model – Nano II. Czym się różni i czy również podbije rynek jak poprzednik? O tym w dalszej części artukułu.

Nowoczesny design

Względem poprzednika, Nano II stała się bardziej ergonomiczna, a zdecydowanie większe, graficzne czarno-białe wyświetlacze przeniosły urządzenie do XXI wieku.
Waga urządzenia to zaledwie 0,65 kg, co w połączeniu z niewielkimi wymiarami (100 / 65 / 233 mm) pozwoli na bezproblemową pracę mobilną.
Alfanumeryczna klawiatura silikonowa otrzymała dodatkowy rząd klawiszy funkcyjnych do których w standardzie przypisane zostały opcje dopisywania NIP-u do paragonu, czy konfiguracji bezprzewodowej sieci Wi-Fi.
Warto wspomnieć, że klawiatura zabezpiecza przed delikatnym zalaniem, co sprawdza się na przykład w: kwiaciarni, małej gastronomii lub salonie piękności.

Funkcjonalność przede wszystkim

Kasa Nano II została wyposażona w sprawdzony i bezawaryjny japoński mechanizm drukujący firmy Fujitsu, który wydrukuje nawet 300 paragonów na jednej rolce w rozmiarze 57mm/30m.

Zastosowanie mechanizmu typu „clamshell” powoduje, że operacja wymiany papieru jest dziecinnie prosta i odbywa się na zasadzie: „wrzuć i pracuj”. 

To wszystko w połączeniu z wymiennymi akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 2Ah na jednym ładowaniu pozwoli na zadrukowanie bez przerwy aż 10 rolek! Nasi klienci donoszą, że przy normalnej codziennej pracy ładują te urządzenia średnio co 1-2 miesiące.

Kompatybilna

System chmurowy

NoviCloud to technologicznie zaawansowana usługa chmurowa stworzona dla kas Novitus, którą uruchomisz jednym kliknięciem. Pozwala na monitorowanie i zarządzanie biznesem z każdego miejsca na Ziemi. Dzięki NoviCloud użytkownik kasy ma dostęp do wszystkiego, co się dzieje na jego kasach fiskalnych za pomocą tylko przeglądarki internetowej. Kasy Novitus online i NoviCloud stanowią jedyny i najlepszy tego typu system sprzedaży w Polsce.

Łączność z CRK

Jest to najmniejsza kasa fiskalna w ofercie NOVITUS, która jednocześnie obsługuje komunikację z Centralnym Repozytorium Kas (CRK), zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii. Kopia wydruku dla użytkownika przechowywana jest w pamięci chronionej urządzenia, a dostęp do niej jest realizowany poprzez dedykowaną aplikację.

Dla kogo?

Bez wątpienia kasa sprawdzi się w gabinetach lekarskich, salonach kosmetycznych czy kancelariach prawniczych. Z powodzeniem można ją również wykorzystać w busach transportowych, wypożyczalniach, warsztatach samochodowych i na parkingach. Bez względu na prowadzoną działalność – jest to idealne urządzenie dla osób, które od kasy wymagają podstawowej funkcjonalności lub nigdy wcześniej nie miały styczności z podobnym urządzeniem.

Czy warto kupić Nano II ?

W naszej ocenie: Tak! Podsumowując wszystkie zalety, funkcjonalność oraz mobilność – ciężko byłoby kupić lepsze urządzenie w cenie 1550 zł netto. Oczywiście można szukać tańszego zamiennika z dalekiego wschodu, jednak należy wziąć pod uwagę, że urządzenie fiskalne kupuje się na okres minimum 5-6 lat.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *